Üç Balık Hikayesi


Bir gölette, öteki balıklarla beraber yaşayan üç balık varmış. Günlerden bigün, oradan geçen bir grup balıkçı gölete şu şekilde bir bakmışlar ve balık ile dolu bulunduğunu görmüşler.

Aslına bakarsanız yeterince balık tutuklarını düşünen balıkçılar, kendi aralarında bir süre tartıştıktan sonrasında, köye dönerek yarın sabah bu gölete gelmeye karar vermişler.

Balıkçıların bu konuşmalarını duyan üç balıktan birincisi paniklemiş, derhal öteki balıkları etrafına toplamış ve onlara şu şekilde demiş:

Yarın sabah balıkçılar bizi yakalayacaklar, bu şekilde ölmek istemiyorum. Bu yüzden ailemi de alıp başka bir gölete gideceğim.

Üç balıktan ikincisi onu desteklemiş:

Arkadaşımın söyledikleri doğru, ben de onu takip edeceğim. Artık burada kalamayız!

Fakat üçüncü balık onlarla aynı fikirde değilmiş ve öteki balıklara şu şekilde seslenmiş:

Bu iki balık da oldukca korkak! Bu gölet uzun süreden beri bizlere ilişik, bizim evimiz. Bugüne dek buradaki balıklara hiçbir zarar gelmedi. Bir kaç balıkçı yüzünden ürkü halletmeye, evimizi terk etmeye gerek yok.

Böylece balıklar iki gruba ayrılmışlar. Gece vakti, ilk iki balık ve onları takip edenler, minik bir çıkış yolu ile başka bir gölete gitmişler. Ötekiler ise gölette kalmaya devam etmiş.

Sabah erken saatlerde balıkçılar planladıkları şeklinde göletin kenarına gelmişler ve göletin her yerine ağlarını atmışlar.

Sonunda gölette kalan balıkların hepsini yakalamışlar ve sevinçle köylerine dönmüşler.


Tepkinizi öğrenebilir miyiz?

Sevimli Sevimli
55
Sevimli
Üzüldüm Üzüldüm
216
Üzüldüm
Zekice Zekice
92
Zekice
Süper! Süper!
76
Süper!
Oyhşş Oyhşş
36
Oyhşş
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
52
Aman Tanrım!
Hıh Hıh
85
Hıh
Şaşırdım Şaşırdım
66
Şaşırdım

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üç Balık Hikayesi