Doğum günü masalı


Kasım ayının en soğuk günlerinden biri yaşanıyormuş. Doğum gününün yaklaştığını düşündükçe üzülen genç kız ise. kendi kendine:

Neden bu kadar soğuk bir mevsimde doğmuşum ki? diye soruyormuş. Bu kadar üzülmesine ve düşünmesine sebep olan şeyse kutlamayı istediği gibi yapamayacağını sanmasıymış.

Arkadaşlarım hava soğuk olduğu için gelmeyecekler! Ben. ailem ve sevdiğim dostlarımla birlikte olmak istiyordum! demiş.

Sonunda kutlama yapmamaya karar vermiş. İnsan sevdikleriyle birlikte olmayacaksa doğum günü partisinin ne anlamı var ki! diye düşünmüş. Halbuki bilmiyormuş ki. doğum günü sürprizlerle doludur. Genç kızın doğum günü gün geçtikçe yaklaşıyormuş. İçinde bir burukluk varmış, ama en azından ailesiyle birlikte olacağı için mutluymuş. Sevdiği genç de kendisinden uzakta olduğu için gelemezmiş. Bunları düşündüğü sırada annesi yanına gelip iki gün sonra yemeğe davetli olduklarını, bu yemeğe sadece babasının, kendisinin ve erkek kardeşinin gidebileceğini söylemiş. Aslına bakarsanız, kız önce buna hiç üzülmemiş; çünkü gezmeyi sevmiyormuş. Ama aniden beyninde şimşekler çakmış. İki gün sonra onun doğum günüymüş ve tam o gün ailesi onu bırakıp yemeğe gidecekmiş. Gece hiç uyumamış ağlamaktan. Bunu hiç beklemiyormuş.

Ailem doğum günümü nasıl unutur? diye sorup duruyormuş kendi kendine. Sonunda o gün gelip çatmış. Sabah bir parça umutla kalkmış yatağından. Hemen ailesinin yanına gitmiş. Fakat onlar her zamanki normal yaşamlarına devam ediyorlarmış. Bakmış olacak gibi değil, sinirlenerek:

Ben hatırlatacak değilim ya! Doğum günümü bildiklerini .beni önemsediklerini sanıyordum ama yanılmışım! diye söylenmiş.

Akşam eve döndüğünde evde kimseciklerin olmadığını fark etmiş. Bu duruma çok üzülmüş, ama elinden bir şey gelmiyormuş. Üstelik sevdiği genç de doğum gününü kutlamamış. Artık unutulduğunu düşünüyormuş ki kapı çalınmış. Büyük bir hüzünle kapıya yönelmiş. Kapıyı açar açmaz donup kalmış. Ailesi, sevdiği genç ve sevdiği tüm dostları kapıda . ellerinde pasta ve mumlarla, hep birlikte:

İyi ki doğdun! İyi ki varsın! diye bağırıyorlarmış. Verdiği tepki gözlerinden akan yaşlar olmuş. Oyle güzel bir parti olmuş ki. mutluluktan sarhoş olmuş genç kız.

Üstelik, bu partiyi de hayatı boyunca unutmayacakmış. Çünkü, tüm sevdikleri bir aradaymış. İşte bu hayatın ta kendisidir! İnsan, bir gün ağlarken ertesi gün mutluluk abidesi olabiliyor.


Tepkinizi öğrenebilir miyiz?

Sevimli Sevimli
140
Sevimli
Üzüldüm Üzüldüm
87
Üzüldüm
Zekice Zekice
87
Zekice
Süper! Süper!
248
Süper!
Oyhşş Oyhşş
97
Oyhşş
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
62
Aman Tanrım!
Hıh Hıh
169
Hıh
Şaşırdım Şaşırdım
58
Şaşırdım

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğum günü masalı