Kurabiye Hırsızı


Kurabiye Hırsızı

Bir gece kadının biri bekliyordu hava alanında, Daha epeyce zaman vardı, uçağın kalkmasına. Hava alanındaki dükkandan bir kitap ve bir paket kurabiye alıp, buldu kendisine oturacak bir yer.

Kendisini kitabına öyle kaptırmıştı ki, yine de Yanında oturan adamın olabildiğince cüretkar bir şekilde Aralarında duran paketten birer birer kurabiye Aldığını gördü, ne kadar görmezden gelse de.

Bir taraftan kitabını okuyup, bir taraftan kurabiyesini yerken, Gözü saatteydi, “kurabiye hırsızı” yavaş yavaş tüketirken kurabiyelerini. Kulağı saatin tik taklarındaydı ama yine de engelleyemiyordu tik tak lar sinirlenmesini. Düşünüyordu kendi kendine, “Kibar bir insan olmasaydım, Morartırdım şu adamın gözlerini!”

Her kurabiyeye uzandığında, adam da uzatıyordu elini. Sonunda pakette tek bir kurabiye kalınca “Bakalım şimdi ne yapacak?” dedi kendi kendine. Adam, yüzünde asabi bir gülümsemeyle, uzandı son kurabiyeye ve böldü kurabiyeyi ikiye. Yarısını kurabiyenin atarken ağzına, verdi diğer yarıyı kadına.

Kadın kapar gibi aldı kurabiyeyi adamın elinden ve “Aman Tanrım, ne cüretkar ve ne kaba bir adam, üstelik bir teşekkür bile etmiyor!”. Anımsamıyordu bu kadar sinirlendiğini hayatında.

Uçağının kalkacağı anons edilince bir iç çekti rahatlamayla. Topladı eşyalarını ve yürüdü çıkış kapısına, Dönüp bakmadı bile “kurabiye hırsızı” na. Uçağa bindi ve oturdu rahat koltuğuna, Sonra uzandı, bitmek üzere olan kitabına.

Çantasına elini uzatınca, gözleri açıldı şaşkınlıkla. Duruyordu gözlerinin önünde bir paket kurabiye! Çaresizlik içinde içerledi, “Bunlar benim kurabiyelerimse eğer; ötekiler de onundu ve paylaştı benimle her bir kurabiyesini!” Özür dilemek için çok geç kaldığını anladı üzüntüyle, kaba ve cüretkar olan,”kurabiye hırsızı”kendisiydi işte.

Tepkinizi öğrenebilir miyiz?

Sevimli Sevimli
93
Sevimli
Üzüldüm Üzüldüm
146
Üzüldüm
Zekice Zekice
181
Zekice
Süper! Süper!
172
Süper!
Oyhşş Oyhşş
76
Oyhşş
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
137
Aman Tanrım!
Hıh Hıh
126
Hıh
Şaşırdım Şaşırdım
226
Şaşırdım

Yorum 4

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. gerçekten bayıldım hayatımda okuduğum eeennnn iyi şiir. siz de okuyun siz de hakkınızı helal edin. ben doydum. ben doydum. siz de doyun şairin güzel edebiyatına.

  2. Harika super ötesi bir masal cooooooooooooooooooooooooooooooook harika bunu anlatmaya kelime yetmez çok etkili çok kaliteli superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 🙂

    1. Ćok güzel bence ben bu hikayeyi biliyordum.harikulade şahaneviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Kurabiye Hırsızı