Uyuyan Aslanla Kabadayı Sıçan Aslan Hikayesini Oku

Hayatta güvenli olun, küçük, dış görünüşte önemsiz gibi gelen şeylere aldırmazlık etmeyin. Kişinin gerçek güçlülüğü çokluk bu çeşit davranışlardan doğar.


Uyuyan Aslanla Kabadayı Sıçan Aslan Masalı

Uyuyan Aslanla Kabadayı Sıçan Aslan yan gelmiş yatmış, hor hor uykuya dalmış. Sıçanın biri deliğinden çıkmış. Başlamış aslanın üstünde oynayıp cirit atmaya. Aslan uyanmış, tedirgin tedirgin bakınmış; -Ne oluyor üstümde diye aranıyorken kapı önünden geçen bir tilki aslanın bu durumunu görünce, derhal taşı deliğine koymuş, aslanı alaya almış: “Ne o aslan kardeş, sen de minicik bir sıçandan mı korktun? Ne ayıp ne ayıp? Aslanlığa bu yaraşır mı hiç? ” demiş. Aslan burnundan solumuş: -Sıçandan mıçandan korktuğum yok… Benimkisi yalnız merak! Uyuyan koca aslanın üstünde kim, hangi kabadayı dolaşmayı göze almış? Ben aslolan onu merak ettim, demiş.

Masalda verilen nasihat; (Hayatta güvenli olun, ufak, dış görünüşte önemsiz şeklinde gelen şeylere aldırmazlık etmeyin. Kişinin gerçek güçlülüğü çokluk bu çeşit davranışlardan doğar ) “Bir ezop masalı okudunuz.”


Tepkinizi öğrenebilir miyiz?

Sevimli Sevimli
2
Sevimli
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Zekice Zekice
1
Zekice
Süper! Süper!
6
Süper!
Oyhşş Oyhşş
9
Oyhşş
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
2
Aman Tanrım!
Hıh Hıh
7
Hıh
Şaşırdım Şaşırdım
5
Şaşırdım

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uyuyan Aslanla Kabadayı Sıçan Aslan Hikayesini Oku